Avrupa Şampiyonu Dize Geldi

AJANS ÜNİVERSİTE- Serhan Sevin, Burcu Balkan, Ozan Özen

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi 7. haftasında son lig ve Avrupa şampiyonu Galatasaray Odeabank’a konuk olan İstanbul Üniversitesi BGD salondan 62-55 galip ayrıldı ve rakibinin namağlup ünvanına son verdi.

Maçın hava atışı itibariyle maça etkili başlayan İstanbul Üniversitesi BGD maça 5-0 önde başladı. Mücadele ilk periyodun ortalarına kadar dengede gitse de temsilcimiz periyodun sonlarındaki etkili oyunuyla ilk çeyreği 14-23 önde tamamladı.

Mücadelenin ikinci periyodunda toparlanan Galatasaray Odeabank farkı üç sayıya kadar indirdi.  Galatasaray Odeabank kenardan gelen Kelsey Bone’dan gelen sayılarla farkı azaltırken İstanbul Üniversitesi BGD ilk devreyi 32-29 üstünlükle bitirdi.

Karşılaşmada üçüncü periyot Galatasaray Odeabank’ın etkili oyunuyla başladı. İkinci periyotta bıraktığı yerden seriye devam eden Sarı-Kırmızılılar 11-0’lık seri yakaladı ve oyunda 37-32 öne geçti. Yeniden toparlanan temsilcimiz Galatasaray Odeabank’ın serisine 10-0’lık bir seriyle cevap verdi ve 3. çeyreği 41-51 önde tamamladı.

Son çeyrekte Galatasaray Odeabank, Nevriye ve Bone ikilisiyle üstünlük sağlayarak oyunu dengelese de Şaziye İvegin Üner’in kritik 3 sayılık basketi İstanbul Üniversitesi BGD’yi rahatlattı. Kalan dakikalarda temsilcimiz kazandığı serbest atışları sayıya çevirerek salondan 62-55 galip ayrıldı ve ligdeki 5.galibiyetini aldı.

İstanbul Üniversitesi BGD’de  galibiyeti getiren en önemli isim Courtney Lynne Paris oldu. Paris 16 sayı ve 17 ribaund ile oynadı. Kamile Nacickaite 13 sayı 4 ribaund, Shenise Johnson 10 sayı 7 ribaund, Şaziye İvegin Üner 7 sayı 2 ribaund,  Nevin Nevlin ise 6 sayı 9 ribaund ile maçı tamamladı. Galatasaray Odeabank’da ise Şebnem Kimyacıoğlu 16 sayı ile oynadı.

Salon: Abdi İpekçi Arena
Galatasaray Odeabank: Nuria Martinez 5, Kelsey Bone 9, Ayşegül Günay 2, Nevriye Yılmaz 11, Deniz Çolakoğlu, Jelena Dubljevic 8, Sancho Lyttle 4, Şebnem Kimyacıoğlu 16, Bahar Çağlar
İstanbul Üniversitesi BGD: Kamile Nacickaite 13, Şaziye İvegin Üner 7, Özge Yavaş 5, Courtney Paris 16, Artemis Spanou 5, Shenise Johnson 10, Nevin Vatansever 6

 

 

Maçtan Kareler

2
4
5
6
7