Avrupa Şampiyonası İçin Teneffüste Antrenman Yapıyor

AJANS ÜNİVERSİTE – Gülçin CEYLAN

Fotoğraf : DHA

2012 Londra Olimpiyat Oyunları’nda okçuluk branşında Türkiye’yi temsil eden ve 2016 Rio Olimpiyat Oyunları’na katılma hedefiyle Avrupa Şampiyonası’na hazırlanan Begül Löklüoğlu, öğretmenlik yaptığı okulda ders aralarında hedef tahtasına ok atarak antrenman yapıyor.

Antalya Kemer Anadolu Lisesi’nde beden eğitimi öğretmenliği yapan Löklüoğlu okulun okçuluk, futbol, basketbol takımını çalıştırıp tecrübelerini genç sporcu öğrencileri aktarıyor.

Türkiye Okçuluk Milli Takımı’nda yer almayan Löklüoğlu, 2016 Rio Olimpiyat Oyunları’na katılmak için çalışmalarına bireysel olarak devam ediyor. Spor ve öğretmenlik hayatını eş değerlerde yürüten Löklüoğlu, hafta içerisinde 4 gün okulda ders veriyor, okul sonrası ise 40 km uzaklıktaki tesislere giderek antrenmanlarını sürdürüyor.

2012 Londra Olimpiyatları’nı 26.sırada tamamlayarak ilk tur maçında Tayvanlı Chien-Ying Le karşılaşmasını 1 puan ile kaybeden Begül Löklüoğlu,”Olimpiyat unutulmayacak bir tecrübeydi. Eleme serilerinde 1 puanla kaybettim. Hayal kırıklığı yaşadık, yıkıldım. 2016’daki Avrupa Şampiyonası’na katılıp, ilk üç sırada tamamlamayı hedefliyorum. Madalya kazanarak, olimpiyat kotası almayı ve Rio’da ülkemi temsil etmek istiyorum. İlk katıldığım olimpiyattaki tecrübemle 2016 Rio Olimpiyat Oyunları’nda madalya kazanmayı hedefliyorum” dedi.

Begül Löklüoğlu konuşmasına şöyle devam etti : ” Antrenman eksiğimi okula götürdüğüm hedef tahtasına dersimin olmadığı saatlerde,teneffüste atış yaparak tamamlamaya çalışıyorum. Okuldan çıktıktan sonra da tesislere giderek, akşam saatlerine kadar çalışma yapıyorum. Performansımı arttırmak için ulusal düzeydeki şampiyonalara katılıp, uluslararası müsabakalara hazırlanıyorum”

Okçuluk sporundaki başarısını hırscı ve mücadeleci kişiliği ile kazandığını söyleyen Löklüoğlu, kariyerini olimpiyat madalyası sahibi bir sporcu olarak sürdürmek istediğini aktardı.

Spor hayatındaki başarılara da değinen Begül Löklüoğlu , “1 yıl lisanslı sporcu olarak yüzme sporuyla ilgilendim. 13 yaşında izlediğim şampiyona sonrası okçuluk sporuna heveslenerek çalışmalara başladım. İlk 6 ayda Türkiye Şampiyonası kazanarak okçuluk milli takımına seçildim. İkinci yılımda yıldız ve gençlerde Avrupa şampiyonu oldum. Katıldığım müsabakalarda 15’i uluslararası olmak üzere 100’den fazla madalya kazandım. Olimpiyat Oyunları benim için unutulmaz bir tecrübeydi. Ardından Akdeniz Oyunları’na katıldım. Şu an İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Spor Kulubü sporcusuyum. Antalya’da yaşıyorum ve burada öğretmenlik yapıyorum. Olimpiyat oyunlarına katılmak için çalışmalarımı sürdüreceğim.” diyerek konuşmasına son verdi.

Kaynak: dha.com.tr