Türk ve Yunan Politikaları Sempozyumu Yapıldı

AJANS ÜNİVERSİTE- Osman DEMİRKIRAN-Dilara YÜKSEL

 

İstanbul Üniversitesi Avrasya Enstitüsü Seyyid Hasan Paşa Medresesi konferans salonunda “Avrasya Coğrafyasında Türk ve Yunan Politikaları’’ adlı sempozyumda Türk ve Yunan akademisyenler bir araya geldi

 

İki ülkenin önemli fikir adamlarını bir araya getiren sempozyumun açılış konuşmasını İstanbul Üniversitesi Avrasya Enstitüsü müdürü Doç. Dr. Bekir Günay yaptı. Günay, açılış konuşmasında “Amaç, uluslararası çapta coğrafi yakınlığı , entelektüel yakınlıkla birleştirerek bilgi paylaşımını sağlamak.’’ Diyerek sempozyumun amacını dile getirdi.

 

Yapılan sempozyuma, Atina Üniversitesi Türkiye ve Modern Asya Çalışmaları Bölüm Başkanı Prof. Dr. Loannis Mazis, Atina Üniversitesi Türkiye ve Modern Asya Çalışmaları Bölümü Öğretim Üyesi Konstantinos Grivas, Atina Üniversitesi Türkiye ve Modern Asya Çalışmaları Bölümü Öğretim Üyesi Konstantinos Gogos  ve İstanbul Üniversitesi Avrasya Enstitüsü Öğretim Görevlisi Esra Özsüer konuşmacı olarak katılırken, sempozyumun moderatörlüğünü ise İstanbul Üniversitesi Avrasya Enstitüsü müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Suat Zeyrek yaptı.

 

DSC_0363

 

 

DSC_0388

 

 

DSC_0398