Aşkım Kapışmak ile Etkili İletişim ve İnsan İlişkileri

AJANS ÜNİVERSİTE- Onur EROL, Yusuf EREN

 

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin Radyo günlüğünde Aşkım Kapışmak ile Etkili İletişim ve İnsan İlişkileri hakkında söyleşi gerçekleştirildi

 

İletişim Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliğe Fakülte Dekanı Prof. Dr. Nilüfer Sezer, eğitim danışmanı Aşkım Kapışmak ve çok sayıda öğrenci katıldı. Açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. Sezer, fakülte hakkında bilgi verip etkili iletişim ve insan ilişkileri hakkında sözü Aşkım Kapışmak’a bıraktı. Kapışmak, insanların, insani değerlerin dışına taşıp sosyal statülerini ortaya çıkardığından bahsetti. Ben kavramını ön plana çıkararak sokaktaki herkesin narsist hale gelmeye başladığını sözlerine ekledi.

 

aşkımm2

 

 

Düşüncenin iki tür olduğundan söz eden Kapışmak, ”Düşündüğümüz şeylerin çoğu kendine savunma odaklı. Ne düşündüğümüz değil onu nasıl aktardığımız önemli” dedi. Etkili iletişim kurmak için görsel, işitsel ve dokunsal ögeleri etkili biçimde kullanmak gerektiğini vurguladı.

Mutluluk nedir sorularına cevap veren Kapışmak, ”Başarılı olmak mutluluk getirmez. Hiçbir şeye ihtiyaç duymadan yaşamak mutlu olmaktır. Mutsuz insan hareketleşir. Aktifleşmek ister. Bizim ülkede başarı yükseldikçe mutsuzluk artıyor. Ne kadar mücadele ediyorsak o kadar mutlu olunur. Önemli olan mücadele ruhudur. Hayat, başına ne geldiği ile ilgilenmeyecek. Hayat, senin başına ne geldiyse ona ne reaksiyon verdiğindir ” diyerek sözlerini noktaladı.

 

aşkım 3