Anneler İÜ’de Mezun Oldu

AJANS ÜNİVERSİTE

 

 

Bağcılar Kadın Akademisi’nde eğitim gören anneler, İstanbul Üniversitesi’nde mezuniyet sevinci yaşadı. Diplomalarını Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’nın elinden alan anneler, mezuniyet heyecanlarını havaya kep fırlatarak paylaştı. Bağcılar Belediyesi Kadın Meclisi bünyesinde faaliyet gösteren Kadınlar Akademisi’nde ders gören anneler, diplomalarını aldı.

 

 

İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampusü’nde mezuniyet sevincini yaşayan anneler, son derslerini çocuklarıyla birlikte dinledi. 14 dersten 21 saat eğitim gören 287 ev hanımı anneler, uzman akademisyenler tarafından eğitim aldı. Diplomalarını ise Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı tarafından alan anneler, sahneye çıkarak cübbeleriyle birlikte keplerini havaya attı. Büyük sevinç yaşayan anneler, yine sevinçlerini kendileri gibi mezun olan annelere sarılarak paylaştı. Annelere son derslerini ise İstanbul Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep Güloğlu tarafından aldı.
Programa katılan Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Aşkın Asan, “Burada bulunmaktan çok büyük heyecan yaşıyorum. Bakanımız Ayşenur İslam, sizlere selamı var. Büyük bir çaba sarf etti ama maalesef gelemedi” dedi. Başkan Çağırıcı’dan ilçede ‘kadın konuk evi’ istediğini dile getiren Bakan Asan, “Kadınlarımız evlerinde rahat, huzurlu yaşasınlar ama bazen öyle durumlar çıkıyor ki kadının korunması önem arz ediyor. Bu yüzden Başkanımızdan kadın konuk evi istedik. Sağ olsun Bağcılara da yapılacak” dedi.

 

anneler_akdemiden_basariyla_mezun_oldu_h15851

 

 

Bağcılar’da yöresel anlamda çok farklı etnik grupların yerleştiğini bir yer olmasıyla herkesin düşüncelerine önem verdiklerini söyleyen Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, kadınlar meclisinin başarısını kutladı. Çağırıcı, bütün kadınların okuması için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını da söyledi.

BHM_4761

 

 

Programda ayrıca en yaşlı, en uslu, en çalışkan, en uyumlu, en çok devam eden mezunlara farklı sertifikalar da verildi.

 

BHM_4765

 

BHM_4805

 

BHM_4820