Altın Koza’da Yarışacak Kısa Filmler Belli Oldu

AJANS ÜNİVERSİTE

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Altın Koza Film Festivali kapsamında düzenlenecek Öğrenci Filmleri Yarışması ve Akdeniz Ülkeleri Kısa Film Yarışması’nın finalistlerinin belirlendiğini açıkladı. Başkan Sözlü, festivalin geleneksel bölümlerinden olan yarışmalara kurmaca, deneysel, belgesel ve canlandırma dallarında çok sayıda filmin başvurduğunu belirtti. Finale kalan adaylara başarılar dileyen Sözlü, genç sinemacıları ve kısa filmcileri Adana’da ağırlamaktan mutluluk duyacaklarını da sözlerine ekledi.

Finalde  İstanbul Üniversitesi Mezunu Mert Özel’in  kısa filmi de yer alıyor

Ülkemizdeki güzel sanatlar ile iletişim fakültelerinin sinema – televizyon bölümlerine devam eden öğrencilerin katılabildiği ve filmlerin kurmaca, belgesel, canlandırma ve deneysel dallarında değerlendirildiği Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması’na bu yıl, ülkemizdeki çeşitli üniversitelerden yaklaşık 150 film başvurdu. Filmlerden, 32 tanesi yarışmaya hak kazandı.Bu filmler arasında İstanbul Üniversitesi Mezunu Mert Özel’in Cemalettin was Here isimli kısa filmi de bulunuyor.

Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması’nda her dört dalda en iyi film seçilen esere 7.500 TL ödül veriliyor. Eser sahibi öğrenciler festivale konuk edilerek yurtiçi ve yurtdışındaki sektör profesyonelleriyle bir araya geliyor.