Al-Farabi Üniversitesi Öğrencileri İstanbul Üniversitesi’ndeki Stajlarını Tamamladı

AJANS ÜNİVERSİTE-Beste BUDAN

12-29 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilen staj programında öğrenciler, İÜ İletişim Fakültesi’nin haber ajansı olan Ajans Üniversite’de rutin ve özel haber yazımı gerçekleştirdiler. Ayrıca, “İÜWEBTV” de, televizyon programı yapımı ve görsel haber üretimi, İÜ İletişim Fakültesi Radyosu olan “Radyo İletişim” de radyo yayıncılığı ile ilgili bilgi aldılar.

Programın Koordinatörü İÜ İletişim Fakültesi Radyo TV ve Sinema Bölümü Radyo Televizyon Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr. Onur Akyol, bu uygulamalı staj programı ile Kazak öğrencilerin bizleri ve kültürümüzü daha iyi tanıdıklarını ifade etti. İki toplumun birbirini daha iyi tanıması ve iki ülke arasındaki iletişimin artması için bu staj programı gibi programların oldukça önemli olduğunu vurguladı.

DSC_0150

Yrd. Doç. Dr. Akyol, “Atayurt’tan İstanbul’a Bakış Projesi, kapsamında öğrenciler kaldıkları süre içinde İstanbul’u fotoğrafladılar ve fotoğraflar ile ilgili birer cümlelik bilgi yazarak projeye katkı sağladılar” şeklinde konuştu.

Stajyer öğrencilerden Aitbay Gulimzhan, İstanbul ile ilgili izlenimlerini şu sözlerle aktardı; “Burada farklı medeniyet gördük, farklı insanlar tanıdık ve bu şehri çok beğendik. İstanbul tarihi de geleceği de içinde var etmiş. Tarih ile gelecek iç içe geçerek de farklı bir doku oluşturmuş. İstanbul’un denizi de çok başka çok güzel ve deniz insana kendisini çok güzel hissettiriyor. Buraya geldiğimiz için çok mutlu olduk.”