Ahmet Bebeğin Tedavisi Sürüyor

AJANS ÜNİVERSİTE – Alparslan ÇAKIR, Erkut KILIÇ

 

Geçtiğimiz cuma günü Eminönü iskelesinde bebek arabasından denize düşen Ahmet Nedim Ersoy’un tedavisi İÜ İstanbul Tıp Fakültesi’nde sürüyor

 

İÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün verdiği bilgilere göre, Ahmet Nedim Ersoy cuma günü 17.10’da ambulansla İÜ Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı’na getirildi. Hastaneye ulaştığında bilinci kapalı olan ve nefes alamayan Ersoy’un kalbinin durduğu, çocuk acil biriminde 30 dakika canlandırma işlemi uygulandıktan sonra hastanın kalbinin tekrar çalışmaya başladığı bildirildi. Ersoy daha sonra Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Çocuk Yoğun Bakım ünitesine alındı.

 

Ahmet Nedim Ersoy’un son durumu ile ilgili olarak İÜ İstanbul Tıp Fakültesi Çocuk Yoğun Bakım Birimi Sorumlusu Prof. Dr. Agop Çıtak’ın açıklaması şöyle: “9 Nisan Çarşamba sabahı itibarıyla bilinci kapalı olan Ahmet Nedim Ersoy suni solunum cihazına bağlı olarak çocuk yoğun bakım ünitesinde izlenmektedir. Hastanın çocuk acile getirilene kadar uzun süre oksijensiz kalması nedeniyle tüm dokular ve özellikle beyin ciddi hasar görmüştür. Dokulardaki bu hasarı azaltmaya ve düzeltmeye yönelik tedaviler devam etmektedir. Hastanın hayati riski bulunuyor.”

 

Eminönü’ndeki Üsküdar-Kadıköy Motor İskelesi’nde 4 Nisan’da deniz motoruna binmek isteyen anne Kübra Ersoy’un bebek arabasındaki 1 yaşındaki çocuğu Ahmet Nedim Ersoy denize düşmüştü. Denizden vatandaşlar tarafından çıkarılan çocuk, İÜ Tıp Fakültesi hastanesine kaldırılmıştı.