Adalet MYO Öğrencileri Mezun Oldu

AJANS ÜNİVERSİTE – Efe SÖNMEZ

 

Adalet MYO mezuniyet töreninde, mezun olan öğrencilerin sektörde ve kamuda önemli bir boşluğu doldurduklarına ve aranılan eleman olduklarına vurgu yapıldı

 

İstanbul Üniversitesi (İÜ) Hukuk Fakültesi Adalet Meslek Yüksek Okulu (MYO) mezuniyet töreni, geniş katılımla gerçekleştirildi.

 

Hukuk Fakültesi’ndeki Amfi 5’te yapılan tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Törende, okulu tanıtıcı video gösteriminin ardından kürsüye gelen okul birincisi Yeliz Başçı, okulundan gurur duyduğunu ve burada okumanın zor olduğundan bahsederek, ailesine, okul yönetimine ve öğrenci arkadaşlarına teşekkür etti.

 

MYO 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Adalet MYO Müdürü Prof. Dr. Fethi Gedikli, mezunlarla gurur duyduğunu belirterek, bu yıl 63 öğrencinin mezun olduğunu söyledi.

 

Prof. Dr. Gedikli, örgün eğitimde 488, uzaktan eğitimde de 305 öğrencileri olduğunu ve gelecek yıl uzaktan eğitime öğrenci almayacaklarını ifade ederek, “Birinci olan öğrencileri takdir ederim. Mezunlarımız çok önemli bir boşluğu doldurmaktadır. Bilgi ve donanımlarıyla, hem bürokraside hem de sektörde aranan elemanlar olarak görülmektedirler. Çalışma yelpazeleri çok geniştir” ifadelerini kullandı.

 

Törende, uzaktan eğitim öğrencilerini temsilen Suna Göktuna konuşma yaptı. Konuşmaların ardından Hukuk Fakültesi’ndeki Havuzlu Bahçe’nin önünde buluşan öğrenciler, ikramların ardından kep atarak mezuniyetlerini kutladı.

 

MYO 1