Abdurrahim Albayrak Mustafa Denizli’yi Yorumladı

AJANS ÜNİVERSİTE

İstanbul Üniversitesi’nin Beyazıt Yerleşkesi’nde, Siyasal Bilgiler Fakültesi Etik Kulübü’nün düzenlediği söyleşiye katılan Albayrak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Mustafa Denizli’nin teknik direktörlük görevine getirilmesiyle ilgili, “Mustafa hoca Galatasaray’a büyük hizmetleri oldu. Türk futbolunun yetiştirdiği önemli teknik adamlardan bir tanesi. Anlaşmanın Galatasaray’a ve Mustafa hocama hayırlı olmasını diliyorum. Hocam için söylenecek bir şey yok. Kendisini tarif etmeye gerek yok. Herkes Mustafa hocayı biliyor” diye konuştu.

Hamza Hamzaoğlu’nun gönderilmesine çok üzüldüğünü aktaran Albayrak, “Hamza hocayı getirmede çok büyük katkım vardı. Geçen sezonu çok başarılı geçirdik ve 3 kupa aldık. Hamza hoca ile Galatasaray’ın yollarının ayrılmasına en çok ben üzüldüm. Kendisine moral vermeye çalışıyorum. Kolay değil. Böyle bir şeyi beklemiyordu. Hem bize hem de kendisine büyük bir sürpriz oldu” ifadelerini kullandı.

Hamzaoğlu’nun gönderiliş nedeninin Umut Bulut ile ilgili açıklamalarına bağlanmasını değerlendiren Albayrak, “Bence bahane. Önceden birikimin bir bahanesi olarak görüyorum. Hamza hoca böyle bir açıklamayla gönderilecek ne bir hoca ne de bir insan. Çok iyi bir Galatasaraylı. Mukavelesini yaparken de hiçbir tazminat söz konusu olmadan imza attı. ‘Bir gün Galatasaray’a zarar verirsem benimle konuşun, kendim giderim’ demişti” şeklinde görüş belirtti.

Albayrak, sarı-kırmızılı takımın Spor Toto Süper Lig’de lider Beşiktaş’ın 7 puan gerisinde kaldığının hatırlatılmasına, “Kapanmayacak bir fark yok. İki hafta sonra Beşiktaş ile maçımız var. Kazandığımız zaman fark 4 puana iner. Ben futbolculara güveniyorum. Galatasaray’ın kaliteli ve geniş bir kadrosu var” değerlendirmesinde bulundu.

“Galatasaray’a Hizmet Etmeye Hazırım”

Söyleşide öğrencilerin sorularını yanıtlayan Abdurrahim Albayrak, Galatasaray Kulübü’nde görev almaya hazır olduğunu dile getirdi.

Geçen sezon deplasmanda 2-0’dan 3-2 kazandıkları Kasımpaşa maçında yaşadığı stresten dolayı beyin kanaması geçirme ve felç kalma tehlikesi yaşadığını ve sağlığına yeni kavuştuğunu aktaran Albayrak, “Geçen sezon Kasımpaşa maçında rahatsızlık vücudumda kalıcı eserler bırakmasına rağmen sezonu tamamladık. Yaklaşık bir ay önce tedavilerim bitti. Şu anda Galatasaray’a hizmet etmek için hazırım” şeklinde konuştu.

Görev yaptığı 3 dönemde 4 şampiyonluk gördüklerini hatırlatan sarı-kırmızılı kulübün eski yöneticisi, şunları kaydetti: “Ünal Aysal yönetiminde Ali Dürüst ile benim ısrarlarım neticesinde Fatih Terim hocamızı getirmiştik. İki sezon üst üste şampiyon olduk. Ondan önceki dönemde 2001’de zor dönemde Mircea Lucescu ile kimsenin güvenmediği takımla şampiyonluğa ulaşmıştık. İlk dönemimde önce beni sonra Lucescu’yu gönderdiler. Ünal Aysal döneminde önce beni ve Ali Dürüst’ü sonra da Fatih Terim’i uzaklaştırdılar. Geçen sezon zor bir dönemde görev aldık. Babasını kaybettiği gün Hamza hocaya teklif götürdüğümde, para pul sormadan, A Milli Takım’daki görevini bırakıp, koşa koşa Galatasaray’a geldi. Üç dönem çalıştım, 4 şampiyonluk yaşadım. Ne hikmetse ben gittikten sonra takımı şampiyon yapan hocalar gönderildi.”

Hamza Hamzaoğlu’nun gidişinin kendisi gibi tüm Galatasaraylıları üzdüğünü vurgulayan Albayrak, “Türkiye’de bir sezonda 3 kupa kazanan hoca yoktur. Kendisi bunun cezasını ve ceremesini çekti. Hiç beklemediğimiz bir gelişme oldu” diye görüşlerini aktardı.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Fotoğraf Kaynak: İHA