9.İstanbul Fotoğraf Buluşması Etkinliği Gerçekleştirildi

AJANS ÜNİVERSİTE – Fırat ORMANCI

Üniversitelilerin “sanatla bezenerek oluşmuş bir kültür dokusunda dünyanın daha yaşanabilir hale dönüştürüleceği” mottosuyla gerçekleştirdikleri kültür -sanat faaliyetleri kapsamında düzenlenen etkinliğin açılış oturumuna Serhan Serter, Bülent Kahraman, Hakan Karayaşar ve fotoğraf severler katıldı.
Etkinlikte konuşma yapan Serhan Serter düğün fotoğrafçılığı hakkında bilgiler verdi. Fotoğrafçılığa, yapmış olduğu mesleğini bırakıp başladığını belirten Serter, “Hayatta büyük kırılma noktalarımız vardır. Risk almak ya da almamak sizin elinizde” dedi. Türkiye’de düğün fotoğrafçılığının gelişmesine katkıda bulunduğunu ve bu alanda bir dernek de kurduğunu söyleyen Serter, “Türkiye’ye çok güzel bir kapı açtım. Bunun gururu bana yeter” ifadelerini kullandı.
Etkinliğin devamında sunumunu yapan Bülent Kahraman dijital fotoğrafçılık hakkında bilgiler verdi. Fotoğrafçılıkta çekim tekniklerinin önemini vurgulayan Kahraman, “Problemi ve konuyu iyi belirlersek fotoğraf çekiminde başarılı olabiliriz. Konsepti belirlemek ve ışığın resmini yapmak bizi başarıya ulaştırır” diyerek sözlerini tamamladı.
Etkinliğin ilerleyen bölümlerinde konuşmasını yapan Hakan Karayaşar, fotoğrafçılık hakkında genel bilgiler verdi. Fotoğrafçılığın duygu ve hislerle geliştiğini ifade ederek konuşmasını tamamladı.

DSC_0260 DSC_0244 DSC_0239
Plaket takdiminin ardından etkinlik sona erdi. Etkinliğin diğer oturumları 29 – 30 Nisan tarihlerinde yapıldı.