7. Fizik Çalıştayı Düzenlendi

AJANS ÜNİVERSİTE – Gizem Gülsün TÜRELİ

Bu yıl yedincisi düzenlenen Fizik Çalıştayı’nın açılış konuşmacılarından İÜ Fizik Kulübü Başkanı ve İÜ Fizik Bölümü Öğrenci Temsilcisi Duygu Halis, “Fizik Kulübü olarak diğer tüm kulüplerle yardımlaşma ve dayanışma içinde olmaya özen gösteriyoruz” dedi. Bilimle uğraşmanın ve teorik çalışmalar yapmanın birinci öncelikleri olduğunu söyleyen Halis, “Bu tarz bilimsel çalıştaylar hazırlamak da en az bilim yapmak kadar önemlidir” şeklinde konuştu. Öğrencilere fizik konusunda farkındalık kazandırmanın kendileri için bir gurur kaynağı olduğunu belirten Halis, “Sizlerin ülkemiz için yapacağınız en ufak katkı bizlerin mutluluğudur” diyerek sözlerini tamamladı.

_DSC0013

Konuşmacılardan İÜ Fen Fakültesi Fizik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Deniz Değer Ulutaş, “Bu çalıştayın büyük bir emekle gerçekleştirildiğini biliyorum. Emeklerinden dolayı Fizik Kulübü’ne ve katılımlarınızdan dolayı sizlere teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

_DSC0024

Yrd. Doç. Dr. Ertan Güdekli katılımcılara Fizik Çalıştayı’na verdikleri önem ve katılımlarından dolayı teşekkür etti.

_DSC0030

Konuşmacılardan İÜ Fen Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Elif Akalın, “Çalışmanın güzel geçmesi dileklerimle hepiniz hoş geldiniz diyorum” şeklinde konuştu.

_DSC0040

Konuşmacılardan Türk Fizik Derneği Başkanı Prof. Dr. Baki Akkuş, büyük devletleri büyük yapan etkenin temel bilimlere verdikleri önem olduğunu vurgulayarak, “Temel bilimler ülkeleri süper güç haline getirir. Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi ‘Hayatta en hakiki mürşid ilimdir’” şeklinde konuştu.

_DSC0048

İÜ Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yeşim Öktem yaptığı konuşmasında “Görmek istediğimiz tablo bu” diyerek kötü hava koşullarına rağmen çalıştaya gelen katılımcılara teşekkür etti. Prof. Dr. Öktem, “Temel bilimler eğitimi ülkemizin en çok ihtiyaç duyduğu şey. Bu nedenle temel bilimleri desteklemek bizim en başta gelen görevlerimizden biridir” diyerek konuşmasını tamamladı.

_DSC0057

Konuşmacılara katılımlarından dolayı plaket verildi.

_DSC0029

_DSC0036

_DSC0042

_DSC0055