65 Yaşında Kep Atan Şerife Aslım Azmiyle Örnek Oldu

 

Üniversite hayalini 65 yaşında gerçekleştiren İstanbul Üniversitesi Almanca Öğretmenliği öğrencisi Şerife Aslım, eğitim hayatını başarıyla tamamlayarak kep fırlattı. İlkokuldan sonra bıraktığı eğitiminin ardından ortaokul ve lise öğrenimini dışarıdan tamamlayan Aslım, 2006 yılında hayalini kurduğu üniversiteyi kazandı.

4 yıl boyunca İstanbul Üniversitesi Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi Almanca Öğretmenliği bölümündeki azmiyle gençlere örnek olan Aslım, eğitimini tamamlayarak mezun oldu.

 

“Öğrenci Yetiştirmek İstiyorum”

 

Üniversite okumanın en büyük hayali olduğunu belirten Aslım, “Önce açık öğretim olarak ortaokulu bitirdim. Daha sonra mesleki açık liseye kayıt oldum ve çocuk gelişimi bölümünü başarıyla bitirdiğime inanıyorum. Hemen akabinde üniversite sınavlarına girerek hayalimdeki İstanbul Üniversitesi’ni kazandım. Bu üniversiteye kaydımı yaptırdığım gün nasıl mutluydum anlatamam. Bugünkü mutluluğum da arşa çıktı adeta, çok heyecanlıyım. Dün akşamdan beri bugünkü törene hazırlanabilmek için uyuyamadım. Milli eğitime çok teşekkür ediyorum. Bana emeği geçen bütün hocalarıma saygılarımı sevgilerimi sunuyorum” dedi.

Öğretmenlik yapmak istediğini belirten Aslım “Benim belli bir yaşım var okullar bilmiyorum beni ne kadar tercih edebilir. Ben öğrencilerimi yetiştirmek onlara Almanca’yı öğretmek istiyorum” dedi.

 

“Şerife Abla Azmiyle Örnek Oldu”

 

Şerife Aslım’ın eşi de azminden dolayı Aslım’ı kutlayarak, “En büyük hayalini bugün gerçekleştirmiş oldu. Bundan sonra gönlünce ne istiyorsa onu yapsın” dedi.

Aslım’ın sınıf arkadaşı ise, “O’nun azmine hayran kaldık. Bizden daha çok çaba gösterdiğine ve bunun ödülünü aldığını düşünüyorum” derken, bir başka arkadaşı ise, “Şerife abla bize azmiyle örnek oldu. Biz düştüğümüz zaman bizleri kaldırdı. Kendisini çok seviyorum” ifadelerini kullandı.

 

KAYNAK: İHA