4. Uluslararası Aikido Festivali Ankara’da Başlıyor

AJANS ÜNİVERSİTE- Esra Can SİNAV, Elif  ÜNLÜ

 

Bu yıl ev sahipliğini Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Aikido Topluluğunun yaptığı Uluslararası Aikido Festivali 4. kez gerçekleşiyor

 

Uluslararası Aikido Festivali,  ODTÜ Yerleşkesinde 28 Nisan- 4 Mayıs tarihleri arasında yapılacak. 25 ülkeden 400 eğitmen ve öğrencinin katılımı beklenen festival kapsamında Türkiye’den ve diğer misafir ülkelerden katılan ekiplerin gösterileri, eğitmen dersleri ve ileri derece sınavları yapılacak.

 

İstanbul Üniversitesi’nin de katılacağı festivalde üniversiteyi temsilen Antrenör Volkan Erol, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyesi Dr. Ersin Turan, Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi öğretim üyesi Dr. Burak Şişman ve İstanbul Üniversiteli öğrenciler yer alacak.

 

Dr. Ersin Turan etkinlikle ilgili olarak şunları ifade etti: “Etkinliğe katılarak hem kendimizi yetiştiriyoruz hem de bizimle birlikte gelen öğrenciler hocalarının nasıl eğitim aldığını görmüş oluyor. Bu alandaki çalışmalarımızı ilerletmek için Bakırköy Belediyesi’yle üniversitemizin ortaklaşa destek verdiği 9-10 Kasım 2013 tarihinde Aikido semineri düzenledik. Nebi Vural hocamızı da İstanbul’lu Aikido severlerle buluşturduk. İstanbul Üniversitemizin desteği ve öğrencilerimiz çabalarıyla yılda 2 kez uluslararası Nebi Vural Aikido semineri düzenlenmesinde üstümüze düşen görevi yapacağız” dedi

 

ODTÜ’nün Aikido üzerine çalışmalarını rol model aldıklarını belirten Dr. Ersin Turan, “Aikido’nun, İstanbul Üniversitesi’nde de uzun vadede üniversitenin etkin bir parçası olmasını istiyoruz. Üniversite’den mezun olan öğrencilerin eğitim verebilecek bir seviyeye gelmelerini hedefliyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.