4. Psikeart Günlerinde “Ruhsal Travma Sonrası Büyüme” Oturumu Düzenlendi

0

AJANS ÜNİVERSİTE-Betül YÜNCÜOĞLU – Beste BUDAN

Dr. Özden Terbaş’ın başkanlığını üstlendiği oturumdaki ilk konuşmacı Dr. Ayşegül Sütçü, Esaretin Bedeli filminin betimleyici bir anlatımını gerçekleştirdi. Filmin içinde barındırdığı insanların travmalar karşısında verdiği tepkiler, masum bir bireyin değişmesi, insan ilişkilerinin yol açtığı iyi ve kötü sonuçları hakkında dinleyicileri bilgilendirdi.

Dr. Ayşegül Sütçü

Dr. Ayşegül Sütçü

Siyah Kuğu filminin ruhsal ikilikleri hakkında sunumunu yapan Dr. Nesli Keskinöz Bilen, Siyah Kuğu filminin izleyicide karmaşık duygular uyandıran karmaşık bir film olduğunu söyledi. Dr. Nesli Keskinöz, “İnsanın en derinde saklı tuttuğu karanlık köşelerini barındıran, bir yandan huzur bir yandan huzursuzluğu veren ikilikleri içerisinde barındıran, bir uçtan bir uca izleyişini de beraberinde sürükleyen bir film” dedi.
Dr. Keskinöz filmi, ölüm ile yaşam, düş ile gerçek, büyük bir yetenek ile içindeki boşluk arasında izleyicisini yoran klasik bir Darren Aronofsky olarak tanımladı.

Dr. Nesli Keskinöz Bilen

Dr. Nesli Keskinöz Bilen

Oturumun son konuşmacısı Dr. Özden Terbaş Zamanın sarmalında: “ İlkbahar, Yaz, Sonbahar, Kış ve İlkbahar” adlı sunumunu gerçekleştirdi.

Dr. Özden Terbaş

Dr. Özden Terbaş

Share.

About Author

Comments are closed.