34. İstanbul Film Festivali Başlıyor

AJANS ÜNİVERSİTE- Efe ALTAY

İstanbul Film Festivali 4-19 Nisan tarihleri arasında, 2014 ve 2015 yıllarının en iyi filmlerini sinemaseverler ile buluşturacak.

Festival programı ve etkinlikleri ile ilgili basın toplantısında bilgi veren İstanbul Film Festivali Direktörü Azize Tan, geçtiğimiz yıllardaki gibi sinema salonlarının azlığı ile ilgili bir sıkıntı yaşanmayacağı müjdesini verdi.

Festivalde Akbank Galaları, Ustalar, Dünya Festivallerinden, Yeni Bir Bakış, NTV Belgesel Kuşağı, Mayınlı Bölge, Antidepresan, Çocuk Mönüsü, Geceyarısı Çılgınlığı gibi klasikleşmiş bölümlerin yanı sıra bu yıla özel bölüm ve gösterimler gerçekleştirilecek.

Festival’de “Balkanlar”, “Aile Bağları”, “Özel Gösterim: Ufak Hakikatler”, “Alman Canlandırma Sineması” gibi yeni bölümler de olacak.

547279.jpg-r_640_600-b_1_D6D6D6-f_jpg-q_x-xxyxx

Lisandro Alonso Filmleri Gösterilecek

Latin Amerika’nın en gözde yönetmenlerin Lisandro Alonso’nun tüm filmleri de festivalde gösterilecek. 2014 yapımı son filmi Hayal Ülkesi / Jauja’nın yanı sıra dörtleme olarak da adlandırılan Liverpool (2008), Hayalet / Fantasma (2006), Ölüler / Los muertos (2004) ve Özgürlük / La libertad (2001) gösterilecek.

570277

“Yılanların Öcü”

İstanbul Film Festivali 8 yıldır Türkiye sinemasının önemli yapıtlarını yenileyerek sinemaya yeniden kazandırıyor. Bu sene Metin Erksan’ın “Yılanların Öcü” filminin yeni kopyasını 9 Nisan akşamı yapılacak olan gala gösterisinin ardından 12 Nisan’da seyircilerle buluşacak.

Yayınlanan filmlerin listesi için http://iksftp.com/34.IFF_FilmListesi.pdf adresi ziyaret edilebilir.