3. Canlandıranlar Film Festivali Başlıyor

AJANS ÜNİVERSİTE

İsveç 100.yıl, Türkiye’den, Festivallerden, Engelsiz, 1915-2015, Belgesel bölümlerinden oluşan festivalde Dünya’dan ve Türkiye’den birçok film gösterilecek. Kuzey yıldızını takip ederek bu sene rotasını İskandinavya’ya doğru tutan festivale İsveç animasyon sinemasının 100. yılını kutlamak için çok yönlü İsveçli animasyon sanatçısı ve akademisyen Midhat Ajanoviç, kısa adıyla Ajan, misafir olacak. Aynı zamanda festivalin onur konuğu olan Ajanovic özel bir sunum da yapacak.

Festivalde kapsamında “Saygı” bölümünde Türkiye Canlandırma Tarihinde önemli bir yer tutan “Amentü Gemisi Nasıl Yürüdü” filminin yönetmeni Tonguç Yaşar anılacak.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda açılan festival bayramın tüm çocukların bayramı olması için Beyoğlu Sineması Başka Sinema salonunda o gün yapılacak 2 farklı film işitme ve duyma engellilerin de seyredebileceği formatta gösteriliyor. Festivalde ayrıca çocuklar için canlandırma atölyeleri de yer alıyor.

Festival mekânları arasında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fındıklı Kampüsü Konferans Salonu (MSGSÜ) , Beyoğlu Pera Sineması, Beyoğlu Sineması, SAE Enstitüsü ve İstanbul Teknik Üniversitesi Taşkışla Kampüsü yer alıyor. Festival biletlerini Beyoğlu Sineması gişesinden alınabilecek bilet fiyatları ise gösterimi olacak her bölüm için 12 Tl.

Programın detayına buradan ulaşabilirsiniz:

http://www.canlandiranlar.com/program/