27 Mart’ta Herkes Tiyatroya

AJANS ÜNİVERSİTE – Burcu BALKAN

Fotoğraf-Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü

 

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde 28 oyunu ücretsiz sahneleyecek

 

Devlet Tiyatroları’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, sanatseverler Devlet Tiyatroları’nın 12 bölgesindeki 23 sahnesinde ve Kayseri, Tunceli, Hakkari ve Foça-Cezaevi turne sahnelerinde ücretsiz oyunları izleyebilecek.

 

Biletler, Devlet Tiyatroları gişelerinden ya da ilgili müdürlüklerden temin edilebilecek.

 

Ankara Devlet Tiyatrosu “Kösem Sultan”ı Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde; “Ramiz ile Jülide” Şinasi Sahnesi’nde; “Para”yı Küçük Tiyatro’da; “Sarı Naciye”yi Akün Sahnesi’nde; “Hayvan Çiftliği”ni İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde; “Nehir”i Oda Tiyatrosu’nda; “En Son O Gitti’yi (Kiraz ile Mestan)” Altındağ Tiyatro Sahnesi’nde; “Teneke”yi de Kayseri’de sahneleyecek.

 

27 Mart’ta Gösterilecek Oyunlar ve Sahneleri

İstanbul Devlet Tiyatrosu “Profesyonel” i Cevahir Salon 2’de; “Bir Delinin Hatıra Defteri”ni Üsküdar Stüdyo Sahne’de; “Kontrabas” Küçük Sahne’de; “Lütfen Kızımla Evlenir Misiniz?”i Küçükçekmece Devlet Tiyatrosu Sahnesi’nde; “Masallar, İnsanlar, Birde Türküler”i Foça-Cezaevi’nde seyirciyle buluşturacak. 

İzmir Devlet Tiyatrosu “Vişne Bahçesi”ni Konak Sahnesi’nde; “Son Çığlık”ı Kahramanmaraş Devlet Tiyatrosu Sahnesi’nde tiyatroseverlerle buluşturacak.

Bursa Devlet Tiyatrosu “Pgygmalion-Bir Kadın Yarattım”ı Ahmet Vefik Paşa Sahnesi’nde; “Aşk Bir Şey Değildir”i Oda Tiyatrosu’nda sahneleyecek.

Adana Devlet Tiyatrosu “Yarınlara Geç Kalmadan”ı Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi Sahnesi’nde sunacak.

Trabzon Devlet Tiyatrosu “Ölüm Öpücüğü”yle Atapark Haluk Ongan Sahnesi’nde temsil verecek.

Diyarbakır Devlet Tiyatrosu “Rumuz Goncagül”le Cahit Sıtkı Tarancı Kültür Merkezi Orhan Asena Sahnesi’nde seyirciyi selamlayacak.

Antalya Devlet Tiyatrosu “Yalancı”yı Haşim İşcan Kültür Merkezi Küçük Sahne’de görücüye çıkaracak.

Erzurum Devlet Tiyatrosu “Anlatılan Senin Hikayendir”i Erzurum Devlet Tiyatrosu Sahnesi’nde; “Meraki”yi Tunceli’de sahneleyecek.

Konya Devlet Tiyatrosu “Sığıntılar”ı Konya Devlet Tiyatrosu Sahnesi’nde; “39 Basamak”ı Elazığ Devlet Tiyatrosu Sahnesi’nde seyirciyle buluşturacak.

Sivas Devlet Tiyatrosu “Kanlı Düğün”ü Atatürk Kültür Merkezi Sahnesi’nde tiyatro severlerin karşısına çıkaracak.

Van Devlet Tiyatrosu “Ayı/Teklif”i Hakkari’de sanatseverlerle buluşturacak.