24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Töreni Gerçekleştirildi

AJANS ÜNİVERSİTE-İrem YENİCELER

Fotoğraf- Erkut KILIÇ

Tören İÜ Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi Yard. Doç. Dr. Nurcan Güder’in konuşmasıyla başladı. Yard. Doç. Dr. Güder konuşmasında milletlerin gelişmelerinin eğitimle mümkün olduğunu, eğitimli milletlerin başka milletlere örnek olabileceğini söyledi. Düzenlenen törende öğretmenlerin bizim yolumuzdaki ışık olduğunu söyleyen Yard. Doç. Dr. Güder, katılımcılara teşekkür ederek konuşmasını bitirdi.

İÜ HAYEF Dekanı Prof. Dr. İrfan Başkurt konuşmasında ilk öğretmenlerin ailelerin olduğunu, bütün öğretmenlerin de ilim, ahlak ve bilgi taşıyıcıları olması gerektiğini söyledi. Prof. Dr. Başkurt, genç öğretmen adaylarına “ Her zaman ileriye bakın. Hırslı, azimli ve gayretli olun. Her ne isterseniz bir gün gerçek olur” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

İÜ Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Özkan ise öğretmenliği heykeltıraşlık mesleğine benzetti. Prof. Dr. Özkan, heykeltıraşın taşa şekil vermesi gibi öğretmenlerin de insan zihnine şekil verdiğini söyledi. Prof. Dr. Özkan öğretmenliği sevgi ve hoşgörü mesleği olarak tanımlayıp, bu mesleğin sevgisiz ve hoşgörüsüz yapılamayacağını söyledi.

Yapılan tören HAYEF öğrencilerinin hazırladığı şiir ve müzik dinletileri ile devam etti.

DSC_0068

DSC_0086

DSC_0089