15. Uluslararası Eğitim Teknolojileri (IETC) Konferansı Gerçekleştirildi

AJANS ÜNİVERSİTE

Konferansın açılış konuşmalarında söz alan IETC (The International Educational Technology Conference) Genel Koordinatörü ve Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aytekin İşman, projenin paydaşı olmaktan mutlu olduklarını ve çalışmalar sırasında oluşturulan dostluk bağının önemini vurgularken tüm katılımcılara teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

Açılış konuşmalarının ardından İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak ve Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas tarafından konferansı düzenlenmesine katkı sağlayan işbirlikçi üniversitelerden konuşmacı olarak yer alan akademisyenlere birer plâket takdim ettiler.

Bu yıl 15.’si düzenlenen Uluslararası Eğitim Teknolojileri Konferansı organizasyonunu Bilim, Eğitim ve Teknoloji Birliği (TASET), Sakarya Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Governors State Üniversitesi ve TOJET üstlendi.

IETC Nedir?

Uluslararası Eğitim Teknolojileri Konferansı (IETC) akademisyenler ve eğitimciler için uluslararası bir aktivitedir. Her yıl düzenlenen bu etkinlik bu yıl 15. Kez düzenlenmektedir. Bu program çerçevesinde, konferans aktiviteleri, gazeteler ve konferans kitapları vasıtası ile teorik bilginin, kavramsal araştırmanın ve profesyonel bilginin gelişimini ve yayılımını teşvik eder. Eğitim sahasındaki öğretim sistemlerinin kullanımı hakkında akademisyenler, okul yöneticileri ve öğretmenler arasında paylaşım, üretim ve bilgiyi yayma üzerine yoğunlaşır. Bu konferans ulusal alanda oldukça bilinen bir eğitim teknolojisi olayıdır ve bildiri talepleri ile katılımcıların sayısı her sene artmaktadır.

_DSC1962

Haber: Mert TÜRKMEN

Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü