14 Şehir, 14 Gün, 14 Fotoğrafçı

AJANS ÜNİVERSİTE-Seray YALÇIN

 

”14 Şehir, 14 Gün, 14 Fotoğrafçı” projesinin ilk durağı olan Rio’ya ait siyah beyaz fotoğraflar ”14 Şehir/Rio” sergisi ile CKM’de (Caddebostan Kültür Merkezi) sanatseverler ile buluştu

 

Niko Guido’nun fotoğraf danışmanlığını üstlendiği, 14 fotoğrafçının, dünyanın 14 şehrini, 14 gün boyunca o şehirden bir insanmış gibi gezip, şehrin sokaklarını fotoğraflayacağı “14 Şehir, 14 Gün, 14 Fotoğrafçı” projesinin ilk durağı Rio oldu.
Aslı Atalay, Aysim Altay, Canan Erenmemişoğlu, Esra Öztürk, Ezgi Sezgin, Halenur Yıllı Diricanlı, Harika Akad, Jasmin Traub, Mehmet Geylan, Nazan Sürmeli, Nilgün Akpınar, Sertan Tiryaki, Yeşim Sayınsoy, Zeynep Banu Ergin 10 yıl boyunca sürecek olan bu fotoğraf gezintisinin ilk durağı olan Rio’nun altını üstüne getirdi ve siyah beyaz temalı sokak fotoğrafları çekti.
Her yıl bir şehre giderek o şehrin sokaklarını fotoğraflayan fotoğrafçıların son durağı İstanbul. Sırasıyla diğer şehirler ise; New York, Tokyo, Paris, Buenos Aires, Roma, Şangay, Cape Town, Mexico, Hong Kong, Havana, Moskova, Londra.
Gidilen her şehirde çekilen fotoğraflar ile her yıl bir sergi düzenlenecek ve sergilerde yer alan fotoğraflar Fotografevi Yayınları ile kitaba dönüştürülerek 14 ciltlik bir kitap haline gelecek.

11 Nisan’da Caddebostan Kültür Merkezi’nde açılan sergi 21 Nisan’da sona erdi.