13. Kış Okulu’nun Açılışı Yapıldı

AJANS ÜNİVERSİTE – Erhan ERKİP

İÜGEN tarafından düzenlenen 13. Uluslararası Katılımlı Biyoloji ve Genetik Kış Okulu’nun açılış töreni 4 Mart’ta gerçekleşti.

Açılış konuşmasına Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nazlı Kara, Gazi Osman Paşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, İÜ Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yeşim Öktem, Moleküler Biyoloji ve Genetik Eski Bölüm Başkanı Prof. Dr. Avni Kuru, İÜGEN ve Kış Okulu Danışmanı Doç. Dr. Ercan Arıcan ve İÜGEN Kış Okulu Başkanı Çağatay Mert Tözün katıldı. Konuşmacıların her biri düzenleyen ekibe, günümüz akademisyenlerine, tüm katılımcılara ve sponsorlara teşekkürlerini sundu. Organizasyonun bugüne kadar sürmesinden gurur duyduklarını ve bundan sonra devam etmesini dilediklerini söyledi.

13. Uluslararası Katılımlı Moleküler Biyoloji ve Genetik Kış Okulu, 4-6 Mart tarihleri arasında İÜ Fen Fakültesi Prof. Dr. Cemil Bilsel Oditoryumu’nda sürecek. Etkinlikte Biyomalzeme Yüzeylerinin Modifikasyonu, Muc1 ve Muc1 Glikopeptid Tümör Aşısı Üretiminde Gelişmeler, Teknoloji ve Bilim, Kök Hücre Kullanımı ve Miyelinasyon Hastalıkları Modellemesi, Rejeneratif Tıp: Kök Hücreler ve Doku Mühendisliği, Yeni Hastalık Genleri, Girişimcilik, Hücre Döngüsünün Kilit Regülatörleri, Akdeniz’in Denizel Biyoçeşitliliği, Akciğer Kanserinin Moleküler Biyolojisindeki Gelişmeler ve Translasyonel Tıptaki Uygulamalar, Yeni Nesil Sekanslama, Benchten Yatağa: Temel ve Translasyonel Araştırma Arasındaki İlişki ve Farmakogenetik konu başlıkları konuşulacak.