12. Üniversitelerarası Lojistik Vaka Yarışması’nın Kazananları Belli Oldu

AJANS ÜNİVERSİTE

12. Üniversiteler Arası Lojistik Vaka Yarışması, Mars Logistics ve Lojistik Derneği (LODER) desteği ile gerçekleştirildi. Yaratıcı lojistik çözümleriyle takım halinde yarışan öğrenciler; Lojistik ve Tedarik Zinciri Yönetimi alanında kariyerlerine yön vermelerini sağlayacak bir bakış açışı edinirken para ödüllerinin de sahibi oldular.

Araştırmacı, meraklı ve yaratıcı gençlere fikirlerini aktaracağı bir ortam oluşturmak, sektörün sorunlarını üniversite öğrencilerine aktarmak, üniversite öğrencilerinin vaka çözümleme becerilerini geliştirmek amacıyla düzenlenen yarışmaya üç farklı kategoride, 65 farklı üniversiteden 192 farklı ekip katıldı. 12. Üniversiteler Arası Lojistik Vaka Yarışması 2015 finali sunumları, 1 Haziran 2015 tarihinde Beykoz Lojistik Meslek Yüksek Okulu Çubuklu Kampüsü’nde, Ödül Töreni ise aynı gün akşamı Limak Eurasia Oteli’nde gerçekleştirildi.

İÜ Ulaştırma ve Lojistik Yüksekokulu Öğrencileri A Kategorisinin Birincisi

Finalde 6 takım  üç farklı kategoride yarıştı. İÜ Ulaştırma ve Lojistik Yüksekokulu öğrencileri, program adında lojistik sözcüğü yer alan lisans ve dört yıllık yüksekokul öğrencilerinin yer aldığı birinci kategori olan A kategorisinde yarıştı.

A kategorisinin birincisi, bir otomotiv işletmesinin tedarik zinciri yönetiminde yaşanan bir problemin çözümüne yönelik olarak tasarladıkları final sunumunu başarıyla gerçekleştiren İÜ Ulaştırma ve Lojistik Yüksekokulu öğrencileri İnanç Duman, Bener Tezgel, Ebrar Başköylü oldu. İÜ Ulaştırma ve Lojistik Yüksekokulu öğrencileri, Prof. Dr. Ömer Baybars Tek, Prof. Dr. Tunçdan Baltacıoğlu, Prof. Dr. Mehmet Tanyaş, Prof. Dr. Gülçin Büyüközkan, Prof. Dr. Okan Tuna, Prof. Dr. Birdoğan Baki, Doç. Dr. Turan Paksoy, Doç. Dr. Elif Kongar, Doç. Dr. Zafer Acar ve Doç. Dr. Köksal Hazır’ın yanı sıra sektörün üst düzey yöneticilerinin bir kısmının da yer aldığı jüri tarafından değerlendirildi.

Akademisyenlerin, sektör uzmanlarının ve LODER temsilcilerinin jüri üyesi olarak yer aldığı yarışmada amaçlanan, üniversite öğrencilerine lojistik sektörünü tanıtmak, başarılı öğrencilerin lojistik sektörü tarafından tanınması, istihdamını sağlamak ve üniversite-sektör ilişkilerini geliştirmek oldu.

 

Kaynak: İÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü