100. Yılda 100 Kitap

AJANS ÜNİVERSİTE – Fatma ÇELİK

Türkiye’de Urdu Dili Eğitimi’nin 100. Yılı kapsamında düzenlenen etkinlikler devam ediyor. Pakistan İstanbul Büyükelçiliği tarafından 23 Aralık 2015 tarihinde İÜ Urdu Dili ve Edebiyatı Ana Bilim Dalı Kütüphanesine 100 Adet Urduca kitap hediye edildi.

pakistan

İÜ Urdu Dili ve Edebiyatı Ana Bilim Dalı’nın talep ettiği kitaplar bizzat Pakistan Büyükelçisi Sn. Sohail Mahmood tarafından; İÜ Edebiyat Fakültesi Dekanlığında, İÜ Urdu Dili ve Edebiyatı Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Halil Toker’e teslim edildi.

pakstn

Kitap tesliminin ardından Urdu Dili ve Edebiyatı öğrencileriyle bir araya gelen Büyükelçi Mahmood, Mevlânâ Öğrenci Değişim Programı ile ilgili girişimlerde bulunduklarını, Urdu Dili öğrenimi için gerekli materyallerin temin edilmesi konusunda yardıma hazır olduklarını belirtti.

Gerçekleşen sohbetin ardından Büyükelçi Mahmood, öğrencilerle selfie çekildi.

pak

Ülkemizde Urdu Dili İle alakalı çok az sayıda yayın olduğu için bölüm öğrencileri gerekli kitapları temin etmekte güçlük yaşıyorlar. Bu doğrultuda, Büyükelçilik tarafından hediye edilen bu kitaplar özellikle Urdu Dili ve Edebiyatı öğrencileri için büyük önem taşıyor.

pk