1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü Etkinliği Gerçekleştirildi

AJANS ÜNİVERSİTE – Müge KIZILTEPE

Fotoğraf: Halil SAÇ

Etkinlik Spor Birliği Başkanı Mehmet Hamdi Kurtoğlu, Spor Birliği Müdürü Hamdi Özcan, Spor Birliği Kulübü Antrenörü Hakan Özel, Darülaceze Kurumundan yaklaşık 50 kişinin ve kreş çocuklarının katılımı ile düzenlendi. Açılış konuşmasını İstanbul Üniversitesi Doğal Afetler Arama Kurtarma Birimi (İSÜDAK) yöneticisi Memet Güngör yaptı. Program hakkında konuklara kısa bir bilgilendirme yapıldıktan sonra kampüs içinde yürüyüşe geçildi. Oyun alanı istasyonlarında çeşitli aktiviteler düzenlendi.

Etkinlik hakkında görüşlerini bildiren Spor Birliği Müdürü Hamdi Özcan “yaşlılar ile ilgili bir farkındalık oluşturmak istiyoruz” dedi. Böyle bir programın Türkiye’de yapılmadığını bu programın bir ilk olduğunu dile getiren Özcan sözlerini etkinliğin akışı hakkında bilgiler vererek sonlandırdı. Ayrıca konuk olarak gelen Uzm. Dr. Ertuğrul Kerey etkinliğin gerek çocuklar gerek yaşlılar açısından olması gereken bir program olduğunu söyledi. “ Darülaceze’yi iyi bilirim, yaşlı grupların sosyal sorumluluk dahilinde olduğunu göstermek gerek” dedi.

Oyun alanı istasyonlarındaki aktivitelerden sonra konuklara ikramlarda bulunuldu. program kreş öğrencilerinin huzur evinden gelen misafirlere hediye vermesiyle son buldu.