• Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • Rss
Takip Et!
30 Ekim 2017

Rap Müziğinin Ünlü İsmi Salvo İletim’e Konuştu


Facebook'ta Paylaş
   
Twitter
B R K
Rss

Kültür-Sanat / - 30 Ekim 2017 14:53

2000’li yılların başında Rap müziğe başlayan ve Ceza gibi isimlerle çalışma fırsatı bulan “Sansar Salvo” İletim gazetesine konuştu.

Rap Müziğinin Ünlü İsmi Salvo İletim’e Konuştu

AJANS ÜNİVERSİTE – Nuran ATIŞ

Çok küçük yaşlarda yazmaya başlayıp 2000’li yılların başında Rap müziğe başlayan ve Ceza gibi değerli isimlerle çalışma fırsatı bulan, Lil Jon, Flo Rida ve Busta Rhymes’ın ön grubu olarak da sahne alan, 2009 yılında ise “Seremoni Efendisi” ismini verdiği solo albümünü piyasaya süren Ekincan Arslan, nam- ı diğer “Sansar Salvo”, birçok defa ne yazık ki ön yargı ile karşılaştığını belirtti. Arslan, “Bazı tavırlarımız itici gelebilir ancak bunlar sokakların gerçekleri, yaşamın stresi ve imkanları ile ilgili bir durum. Fırsat bulanlar benim gibi bir miktar ilerletebiliyor  eğitimini. Entelektüel birikim zaman meselesi” şeklinde konuştu.

thumbnail_3845

2017 Şubat’ında ise 20 şarkıdan oluşan ve Türkçe Rap ve müzik piyasasının, Ceza, Yasemin Mori, Koray Avcı, Aydilge, Ogün Şanlısoy gibi bir çok önemli ismini ağırladığı “Şimdi Sans” isimli albümü yine DokuzSekiz Müzik etiketiyle yayınlandı.

Rap kariyeri boyunca Kadıköy Acil ekibi, Ceza, çalıştığı firmalar, dinleyicileri, ailesi ve gerçek dostlarından destek gördüğünü belirten Arslan, SAE İstanbul mezunu ayrıca hem ses mühendisliği, hem de DJ Performans programlarından kurgu sertifikası var. Ayrıca Radyo ve Televizyon programcılığı okuyor.

Şehir içi ve dışı konser ve organizasyonlarda yer alan Arslan, yıllardır bir şekilde geçimini sağladığını belirtti ve en büyük desteği ailesinden gördüğünü, konserler, telifler, internet gelirleri ve ürün satışları derken Rap müzik ile geçimini sağladığını ifade etti.

thumbnail_IMG_6781

Müzik kliplerinin kanallarda fazla oynatılmadığından yakınan Arslan, “Tanıtıma yatırım yapılması lazım projeleri yayınlayan taraflardan. İlerde belki ben kendim yayınlar yaparım bu yatırımı. Fırsatlara göre tablo. Bilemiyorum şu an. Son albümüm çıktı, çeşitli firmalarla görüşeceğiz şartları” şeklinde bir müjde verdi.

Hip hop kültüründe hicvin bir benzeri olan “diss” hakkında fikirlerini söyleyen Arslan, “Battle Rap bir tarz. İsteyen yapar isteyen yapmaz. Türkiye de rağbet görüyor evet bende çok yaptım. Ama farklı konseptlerde parçalarda yapmak lazım tabi” diyerek sözlerini noktaladı.

DokuzSekiz Müzik kapsamında çıkardığı albümler arasında “24. Şarjör”, “Yakında Sans”, “ŞimdiSans” isimli albümleri yer alıyor. Arslan’ın internet üzerinden promosyon amacıyla bedava yayınlanmış birçok çalışması olmakla beraber, birçok toplama albüm ve birçok değerli ismin albümlerinde konuk olarak yer aldı.

Ayrıca 2012’de “Sabit Kanca”, 2014’te “Çilek”, 2015’te “Filmin Adı Ne?” ve 2016’da “Kötü Kedi Şerafettin” gibi filmler için şarkılar yaptı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

sergi
AJANS ÜNİVERSİTE – Nuran ATIŞ Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Eğitim Programı Sorumlusu Prof. Dr. Nil Sarı, Atölye Başkanı Jale Yavuz ve Başkan Yardımcısı Gaye Özen öncülüğünde hazırlanan ve sergiye ...
Untitled-1
AJANS ÜNİVERSİTE- Shaima MOBAREZ, Ali Yasin GÖKTAŞ Fotoğraf-Yusuf TEKKE "Anna'nın Hikayesi" adlı müzikali meraklıların beğenisine sunan Koreli gençler, Ord. Prof. Dr. Cemil Bilsel Konferans Salonu'nda performanslarını sergiledi. Müzikalin açılış konuşmasını yapan İÜ ...
Untitled1-1
AJANS ÜNİVERSİTE- Hande Nur OCAK Berk Armağan hayallerinin peşinden koşan ve pek çok insana ilham kaynağı olacak bir gezgin.  "Keşke orada olsaydım, keşke şu hayvanı görebilseydim, keşke…" diyerek kurduğu çocukluk hayali ...
DSC_0312
AJANS ÜNİVERSİTE-Halil SAÇ İstanbul Üniversitesi (İÜ) Sosyoloji Kulübü Edebiyat Fakültesi Amfi 4’te düzenlenen ve alanında yetkin ve başarılı insanları İÜ öğrencileriyle buluşturan İşin Delisi, bu kez çevirmen Tuncay Birkan’ı ağırladı. Etkinliğin ...
Untitle23d-1
AJANS ÜNİVERSİTE-Esra MUTLU Bulut Karbadağ’ın sunduğu Medya Söyleşileri programının ikinci bölümüne konuk olan Mustafa Kara, programda eğitim hayatını, mesleki kariyerini, Kalandar Soğuğu filminin ortaya çıkış sürecini anlattı. Cumhuriyet Üniversitesi Radyo Televizyon ve ...
Untitle2d-1
AJANS ÜNİVERSİTE-Elif SAATÇIOĞLU Her bölümünü İÜWEBTV Sunuculuk Atölyesi'ni tamamlayan öğrencilerin sunduğu "Birebir Film" programı İÜWEBTV'de yayınlanmaya başladı. Programın her bölümünde farklı bir sunucu farklı bir filmi ele alıyor, bir dakika içerisinde ...

Arama
İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi
              
İÜWEBTV
İletim Gazetesi

Copyright © 2015. Tüm Hakları saklıdır. | ajansuniversite.istanbul.edu.tr Sitemizdeki haberlerin izinsiz kopyalanması yasaktır.

web site hit counter