• Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • Rss
Takip Et!
30 Ekim 2017

Rap Müziğinin Ünlü İsmi Salvo İletim’e Konuştu


Facebook'ta Paylaş
   
Twitter
B R K
Rss

Kültür-Sanat / - 30 Ekim 2017 14:53

2000’li yılların başında Rap müziğe başlayan ve Ceza gibi isimlerle çalışma fırsatı bulan “Sansar Salvo” İletim gazetesine konuştu.

Rap Müziğinin Ünlü İsmi Salvo İletim’e Konuştu

AJANS ÜNİVERSİTE – Nuran ATIŞ

Çok küçük yaşlarda yazmaya başlayıp 2000’li yılların başında Rap müziğe başlayan ve Ceza gibi değerli isimlerle çalışma fırsatı bulan, Lil Jon, Flo Rida ve Busta Rhymes’ın ön grubu olarak da sahne alan, 2009 yılında ise “Seremoni Efendisi” ismini verdiği solo albümünü piyasaya süren Ekincan Arslan, nam- ı diğer “Sansar Salvo”, birçok defa ne yazık ki ön yargı ile karşılaştığını belirtti. Arslan, “Bazı tavırlarımız itici gelebilir ancak bunlar sokakların gerçekleri, yaşamın stresi ve imkanları ile ilgili bir durum. Fırsat bulanlar benim gibi bir miktar ilerletebiliyor  eğitimini. Entelektüel birikim zaman meselesi” şeklinde konuştu.

thumbnail_3845

2017 Şubat’ında ise 20 şarkıdan oluşan ve Türkçe Rap ve müzik piyasasının, Ceza, Yasemin Mori, Koray Avcı, Aydilge, Ogün Şanlısoy gibi bir çok önemli ismini ağırladığı “Şimdi Sans” isimli albümü yine DokuzSekiz Müzik etiketiyle yayınlandı.

Rap kariyeri boyunca Kadıköy Acil ekibi, Ceza, çalıştığı firmalar, dinleyicileri, ailesi ve gerçek dostlarından destek gördüğünü belirten Arslan, SAE İstanbul mezunu ayrıca hem ses mühendisliği, hem de DJ Performans programlarından kurgu sertifikası var. Ayrıca Radyo ve Televizyon programcılığı okuyor.

Şehir içi ve dışı konser ve organizasyonlarda yer alan Arslan, yıllardır bir şekilde geçimini sağladığını belirtti ve en büyük desteği ailesinden gördüğünü, konserler, telifler, internet gelirleri ve ürün satışları derken Rap müzik ile geçimini sağladığını ifade etti.

thumbnail_IMG_6781

Müzik kliplerinin kanallarda fazla oynatılmadığından yakınan Arslan, “Tanıtıma yatırım yapılması lazım projeleri yayınlayan taraflardan. İlerde belki ben kendim yayınlar yaparım bu yatırımı. Fırsatlara göre tablo. Bilemiyorum şu an. Son albümüm çıktı, çeşitli firmalarla görüşeceğiz şartları” şeklinde bir müjde verdi.

Hip hop kültüründe hicvin bir benzeri olan “diss” hakkında fikirlerini söyleyen Arslan, “Battle Rap bir tarz. İsteyen yapar isteyen yapmaz. Türkiye de rağbet görüyor evet bende çok yaptım. Ama farklı konseptlerde parçalarda yapmak lazım tabi” diyerek sözlerini noktaladı.

DokuzSekiz Müzik kapsamında çıkardığı albümler arasında “24. Şarjör”, “Yakında Sans”, “ŞimdiSans” isimli albümleri yer alıyor. Arslan’ın internet üzerinden promosyon amacıyla bedava yayınlanmış birçok çalışması olmakla beraber, birçok toplama albüm ve birçok değerli ismin albümlerinde konuk olarak yer aldı.

Ayrıca 2012’de “Sabit Kanca”, 2014’te “Çilek”, 2015’te “Filmin Adı Ne?” ve 2016’da “Kötü Kedi Şerafettin” gibi filmler için şarkılar yaptı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

kapak
AJANS ÜNİVERSİTE-Beyza Nur KIZILDEMİR, Neslihan KALKAN, Murat KASAP Vefatının 100. Yılında Sultan II. Abdülhamid etkinlikleri kapsamında düzenlenen programda açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıkan TC Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. ...
_DSC1612
AJANS ÜNİVERSİTE- Murat KASAP Ses Sanatçısı ve Akademisyen Gülşah Sönmez, İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı ve  Marmara Üniversitesi 'nden mezun oldu.  TRT radyo ve yayınlarında solistlik yapan Gülşah Sönmez, "Kariyerimde çok ...
Untitled-1
AJANS ÜNİVERSİTE-Shaima MOBAREZ İÜ OMAR, klasik eserlerden oluşan repertuar, salı günleri prova yapılıyor ve her ayın ilk salı günü konser halinde sunuluyor. İÜ’nün çalışanları, hoca ve öğrencileri bu provaları düzenli olarak ...
Untitled-1
AJANS ÜNİVERSİTE-Esra MUTLU Birebir Film’de 2013 yılı yapımı olan Büyük Budapeşte Oteli ele alındı. Alman ve İngiliz ortak yapımı olan ve yönetmenliğini Wes Anderson’ın yaptığı filmde, Mr. Gustave adında işini çok ...
Untitled-1
AJANS ÜNİVERSİTE-Esra MUTLU Yönetmenliğini ve senaristliğini Tolga Karaçelik’in yaptığı 2015 yapımı Sarmaşık filmi, Afrika’ya gitmekte olan bir gemide geçiyor. Armatürü iflas eden gemide deniz hukuku gereği mürettebatta bulunan 6 kişi kalmak ...
Untitled-21
AJANS ÜNİVERSİTE – Beyza Nur KIZILDEMİR Bilimkurgu ve gerilim kategorisindeki filmin yönetmen koltuğunda Duncan Jones oturuyor. Filmin başrollerini ise Jake Gyllenhaal ve Michelle Monaghan paylaşıyor. Çekimleri Chicago ve Montreal’de gerçekleştirilen Yaşam ...

Arama
İletim Gazetesi Arşivi
İÜWEBTV
Radyo İletişim

Copyright © 2015. Tüm Hakları saklıdır. | iletim.istanbul.edu.tr Sitemizdeki haberlerin izinsiz kopyalanması yasaktır.

web site hit counter