• Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • Rss
Takip Et!
25 Ocak 2017

Doğanın Kucağında, Atlarla Bir Arada; Binicilik Kulübü


Facebook'ta Paylaş
   
Twitter
B R K
Rss

Spor / - 25 Ocak 2017 12:44

Doğa ile iç içe spor yapma imkânı sunan, İstanbul Üniversitesi (İÜ) Atçılık ve Antrenörlük Meslek Yüksekokul bünyesinde bulunan İstanbul Üniversitesi Binicilik Kulübü antrenörü Hüseyin Okcu, İletim Gazetesi için açıklamalarda bulundu

Doğanın Kucağında, Atlarla Bir Arada; Binicilik Kulübü

AJANS ÜNİVERSİTE- Beste BUDAN, Fırat ORMANCI

Eski tarihlerde askeri alanda önemli yeri olan biniciliğin, günümüzde askeri amacı önem kaybederken spor amacı ön plana çıkmıştır.

Binicilik kulübünün, yıllardır akıllarındaki bir proje olduğunu vurgulayan Okcu, hayalimizi projeyi gerçekleştirmek ve aktif hale getirmek için çok çalıştık, ifadelerini kullandı.

Binicilik sporuna başlamanın ve devam etmenin yaşı olmadığını belirten Okcu, başlangıçta binicinin kendi atı olma zorunluluğunun da olmadığını ifade etti.

İstanbul Üniversitesi bünyesinde bulunan binicilik kulübünün biniciliğe yeni başlayacaklar için ideal ortamı sunduğunu söyleyen Okcu, üniversitemizin binicilik konusunda her imkânı sunduğunu belirtti.

“Sağlam Alt Yapı İle Binicilik Dersleri”

“Üniversitemizin sağlam alt yapısı altında bulunan, lisanslı antrenörler ile okulun atlarını kullanarak dersler vermekteyiz.” diyen Okcu, meraklı bireylerin binicilik kulübünde gerçekleşen özel veya grup dersleri alarak binicilik sporuna başlanabileceğini vurguladı.

Okcu “Okulumuzun kullanımı dâhilinde Küçükçekmece gölüne kıyısı olan 1500 dönüm at binişi yapılabilen arazi, kapalı ve açık manej(atların eğitim yeri), padoklar (yarış atlarının yedekte gezdirildikleri yer), 24 adet at barındırabilme kapasitesine sahip tavla, nalbant hane, at muayene odası, at ameliyathanesi, derslikler, kütüphane, internet kafe, soyunma odaları, ofisler ve metrobüs ile ulaşım imkânı bulunmaktadır” dedi.

13901363_757551971013946_2698198527278853125_n

“Okulun Döner Sermayesine Kazanç Sağlayan Bir Kurum”

Kulübün, gerçekleştirdiği kurslar sayesinde okulun döner sermayesine kazanç sağlayan bir kurum olduğunu ifade eden Okcu, hem üniversite öğrencilerinin hem de sivillerin binicilik kurslarına katılabileceğine değindi.

Eğitimler boyunca doğa ile iç içe sunulan imkânlardan faydalanabileceğini belirten Okcu, kapalı ve açık menglerin dışında arazi binişi, doğa gezisi ve doğa biniş imkânlarının da mevcut olduğunu vurguladı.

“Türkiye Binicilik Federasyonu’nun düzenlediği sportif binicilik, atlı spor dallarında engel atlama, atlı jimnastik( voltij) gibi yarışmalarda katılmayı düşünüyoruz” diyen Okcu, bunun dışında atlı okculuk, cirit gibi atlı spor faaliyetlerde de yarışmalara katılım göstermeye çalışacaklarını belirtti.

14469664_789518661150610_1069101909137242345_n

Sosyal İmkânlarımız Kulübümüzü Cazip Kılıyor”

Kulüp olarak yeni faaliyetlere de başladıklarını belirten Okcu, sözlerini şöyle sürdürdü, “Öğrenciler ve okulumuzun çalışanlarının at binmeyi biliyor olması çalışmalarımızın başlamasını sağladı. İlerleyen zamanlarda, bahsi geçen alanlarda ilerlemeler de kaydedeceğimize inanıyorum. Sosyal imkânlarımızın çok oluşu kulübümüzü çevrelerce cazip kılıyor”.

“Binicilik Kulübünü, İstanbul Üniversitesi ve İstanbul için güzel ve daha verimli bir hale getirmeye çalışıyoruz” şeklinde konuşan Okcu, İstanbul Üniversitesi için önemli bir faaliyet gerçekleştirdiklerini söyledi.

14804950_1115246005197110_1014739245_n

“Güzel Başarılara İmza Atacağız”

Okcu son olarak duygularını şu şekilde paylaştı, “Kulübümüzün, ulaşım imkânlarının fazla olması Küçükçekmece Gölü gibi doğal ortamlara yakınlığı faaliyetlerimizi olumlu yönde etkiliyor. Ekip olarak çok mutluyuz. Umuyorum ki çok güzel başarılara da imza atacağız”.

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Untitled-1
AJANS ÜNİVERSİTE-Murat KASAP Lig Radyo çatısı altında yaptığı programlarla tanınan ve 2003 yılında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nden mezun olan Yetkin Etkin, “Umarım radyo benim emekli olacağım iş olur. Bunu gönülden istiyorum. ...
Untitled-1
AJANS ÜNİVERSİTE – Yağmur Ceren KURAL El topu olarak da bilinen ve futbola olan benzerliği ile dikkat çeken Hentbol’un tanıtıldığı programda, hız ve güce dayalı takım oyunu Hentbol’un tarihine dair bilgiler ...
Adsız
AJANS ÜNİVERSİTE- Murat KASAP Telegol programının halka yarattığı etkiden bahsederek sözlerine başlayan Serhat Ulueren, “Telegol programının özellikle halkta bıraktığı etki benim için çok önemli. Pazar ve pazartesi günleri bazı insanlar çıldırarak ...
Untitled-41
AJANS ÜNİVERSİTE–Beyza Nur KIZILDEMİR Fitness’i anlatmak üzere programa İstanbul Üniversitesi Kondisyonel ve Fitness Antrenörü Emir Ali Eren konuk oldu. Temel sırt, göğüs, bacak ve omuz egzersizlerinden birkaçını gösteren Eren, söz konusu ...
Untitled-1
AJANS ÜNİVERSİTE TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri Orhan Saka Salonu'nda gerçekleşen tanıtım toplantısına Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, TFF Başkanı Yıldırım Demirören, TFF Yönetim Kurulu ...
Untitled-1
AJANS ÜNİVERSİTE-Esra MUTLU İÜ Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü’nden mezun olan ve spor tutkusu ile uzmanlığını birleştiren Uzman Spor Psikologu Esra Karagöz, sporcu psikolojisini anlattı. Spor psikolojisinin ülkemizde yaygın olmayan bir meslek ...

Arama
İletim Gazetesi Arşivi
İÜWEBTV
Radyo İletişim

Copyright © 2015. Tüm Hakları saklıdır. | iletim.istanbul.edu.tr Sitemizdeki haberlerin izinsiz kopyalanması yasaktır.

web site hit counter